Emeklilerin Yapabileceği Ek İşler Nelerdir?

Emeklilerin Yapabileceği Ek İşler Nelerdir?

Emeklilerin Yapabileceği Ek İşler Nelerdir?

Bazı kişiler çalışmayı ve aktif olmayı diğer insanlara göre biraz daha fazla severler. Emekli olmak bu kişilere pek uygun değildir. Bu tip kişilerin büyük bir çoğunluğu emekli olduktan sonra da çalışmayı tercih eder. Hatta bazıları emekli olmayı uzun süre erteler. Emekli olmayı ertelemek çok iyi değildir. Ancak emekli olduktan sonra çok fazla yorucu olmayan bir işte çalışmak bu bakış açısına sahip kişiler için faydalıdır. Günümüzde pek çok kişi bu düşünceye sahip olduğu için de emekliler için iş fırsatları oldukça fazladır.

Emekliler Sadece Kendi Meslekleri İle Alakalı Bir İşte Mi Çalışmalıdır?

Emeklilerin yapabileceği ek işler kişinin yapmak istediği işe ve hoşlandığı şeylere göre değişkenlik gösterir. Bazı kişiler emekli olduktan sonra da kendi mesleği ile alakalı bir şeyler yapmayı tercih eder. Bazıları da yıllarca aynı işi yapmaktan bunalıp farklı sektörlerde ek gelir elde etmeye çalışırlar. Kendi mesleği ile alakalı bir iş yapmak istemeyen emekliler için iş fırsatlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Kendi mesleğini yapmaktan sıkılan emeklilerin yapabilecekleri işler sınırsızdır. Bu kişiler kendi hoşlandıkları alanlara yönelerek hem keyifli vakit geçirebilir hem de ek kazanç elde edebilir. Emekliler için evde ek iş imkanları arasında yer alan ilk iş el becerilerini ortaya koyarak takı, resim, yemek gibi malzemeler yapmaları ve bunları satmalarıdır. Örneğin, evde meyvelerden reçel yapabilir ve bu reçelleri organik pazarlarda satabilirsiniz. Bu iş sırasında insanlarla iletişim içinde olacağınız için sosyal çevrenizi de genişletebilirsiniz.
 • Emekli olduktan sonra toprakla uğraşmak isteyenler de kendilerine küçük bir yer alabilir ve burada organik sebze ve meyveler yetiştirebilir. Yine aynı şekilde bu ürünleri de organik pazarlarda ve internet üzerinden satabilirsiniz.
 • Emekliler için ek iş imkanları arasında sıradışı işler de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de evcil hayvan bakıcılığı. Eğer hayvanları seviyorsanız evcil hayvan bakıcılığı tam size göre bir iş olabilir. Genelde çalışan kişilerin talep ettiği bir iş kolu olan bu iş sizin için bir zevke dönüşebilir. Çalışan kişilerin gün boyu evde kalmak zorunda olan evcil hayvanlarını gezdirebilir, onlarla oynayabilir ve de üzerine para kazanabilirsiniz.
 • Emeklilik döneminizde boş durmamak için evde iş veren firmalar ile de iletişime geçebilirsiniz. Genelde el becerisine dayalı işler veren bu firmalar ile görüşerek akşam televizyon karşısında çalışabilirsiniz. İsterseniz de evde ek iş imkanlarından diğer emekli arkadaşlarınız ile birlikte faydalanabilirsiniz. Firmaların size verdiği işleri arkadaş grubunuz ile birlikte yapabilir ve eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda para da kazanabilirsiniz. Davetiye katlama, kına paketleme, tütün sarma, tel toka paketleme, kutu katlama, tesbih dizme gibi işler evde arkadaş grubunuz ile birlikte yapabileceğiniz işler arasındadır.
 • Not: Aşağıdan yorum yaparak firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Facebook Sayfamız Açıldı. Facebook Sayfamızı Beğenerek Evde İş Fırsatlarından Haberdar Olabilirsiniz.

BU KONUYA BİR YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

 1. meltem kılıç diyor ki:

  Davetiye katlama, kına paketleme, tütün sarma, tel toka paketleme, kutu katlama, tesbih dizme işlerini yapabilirim.

 2. Ali ÖZEN diyor ki:

  Bilgilendirmeler çok güzel, bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Ancak işe ulaşım noktasında bilgi yok. Bu firmalara nasıl ulaşılır bu konulardada bilgi alınabilse çok daha iyi olur. Teşekkürler

 3. ilknur diyor ki:

  evden çalısabilecegim iş ariyorum. istanbul kagithanede ikamet ediyorum. emekliyim en az 3 kisilik ekiple hızlı calisabilirim