Evde Bebek ve Çocuk Bakıcılığı İşi Veren Firmalar

Evde Bebek ve Çocuk Bakıcılığı İşi Veren Firmalar

Evde Bebek ve Çocuk Bakıcılığı İşi Veren Firmalar

Dışardan bakıldığında kolay gibi görünse de aslında en zor işlerden bir tanesi bebek ve çocuk bakıcılığıdır. Bu iş için de pek çok alternatif bulunmaktadır. Örnek verecek olursak mesela eğer isterseniz kendi evinizde ya da bakıcılık yapacağınız çocukların yaşadığı evde bu işi yapabilirsiniz. Ayrıca benzer şekilde eğer isterseniz bir firmaya bağlı olarak evde bebek ve çocuk bakıcılığı yapabileceğiniz gibi herhangi bir yere bağlı olmadan kendi bulacağınız işlerle de bakıcılık yapabilirsiniz.

Ev hanımlarının en çok ilgi gösterdiği işlerden bir tanesi olan bebek ve çocuk bakıcılığı ilk başta da söylediğimiz gibi aslında çok da kolay değildir. Bu yazımızda ev hanımlarının yapacağı ek işlerden biri olarak görülen evde bebek ve çocuk bakımından bahsedeceğiz.

Evde Bakıcılık Yapmak

Bakıcılık özellikle kendi çocuklarınızı düşündüğünüz zaman en çok önemsemeniz gereken işlerden bir tanesidir. Çocukların büyük bir zamanı gün içerisinde bakıcıları ile geçtiği için bakıcı seçimi çok önemli olarak görülmektedir. Bununla beraber evde ek iş konusunda da en çok tercih edilen bakıcılık işi genellikle eğitim ve deneyimle paralel olarak para kazandırmaktadır.

Evde çocuk bakıcılığı yaparak para kazanma 2018 yılında da ev hanımlarının tercihi olan ek işlerden bir tanesi olmuştur. Aileler bakıcı konusunda pek çok durumu göz önünde bulundurarak o şekilde bir tercih yapmaktadır. Genellikle bu konuda;

 • Alınan eğitim
 • Referanslar
 • Deneyim
 • Çocukların bakılacağı ev
 • Evde yaşayan kişiler
 • Bakıcının güvenilirliği çok önemlidir.

Eğitim konusuna bakarsak aslında evde ek iş imkanlarından biri olan bakıcılık için illa lisans eğitimi alınmasına gerek yoktur. Bakıcılığın üniversitelerin açılmasından öncesinde de var olduğu düşünülürse bu iş aslında biraz da içgüdülere bağlı olan bir durumdur. Tabii eğitim de oldukça önemlidir ve günümüzde aileler eğitimli olan bakıcılara öncelik vermektedir. Evde iş veren firmalar da bakıcılık yapmak isteyen insanların bu konuda eğitim alabilmesi için gerekli olanakları sağlamaya çalışmaktadır.

Gazetelerden, ajanslardan ya da internet üzerinden evde çocuk bakımı ilanları yaşanılan şehirlere göre incelenebilir. Bu ilanları incelerken mutlaka kendinize uygun olanlara başvuru yapmanız gerekmektedir. Adresi size yakın olan ve bakabileceğiniz yaş gruplarını seçmeniz hem başvurunuzun kabul edilme ihtimalini arttıracak hem de daha keyifli vakit geçirmenizi sağlayacaktır. İlan konusunda ayrıca bazı aileler çocuklarına kendi evlerinde bakılmasını isterler. Eğer siz çocuğun sizin evinizde bakılmasını istiyorsanız mutlaka “kendi evimde çocuk bakımı ilanları” arasından tercih yapmanız gerekmektedir.

Bakıcılık konusunda kendinize güveniyorsanız bayanlara evde ek iş imkanı sunan bebek ve çocuk bakıcılığı ile ilgili bir iş bulabilirsiniz. Böylece ciddi anlamda ek gelir sağlayarak evinizin ekonomisine yardımda bulunmuş olursunuz. Buna ek olarak boş vakitlerinizi de daha renkli ve dolu geçirmenize de yardımcı olur.

 • Not: Aşağıdan yorum yaparak firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Facebook Sayfamız Açıldı. Facebook Sayfamızı Beğenerek Evde İş Fırsatlarından Haberdar Olabilirsiniz.

BU KONUYA BİR YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

 1. Suna doğan diyor ki:

  1 ve 3 yaş arası evimde bebek bakmak istiyorum. Güvrnmek zamanla olur. Allah korkusunu gerçekten bilen evladından ayırmaz. Eyüp güzeltepede oturuyorum

 2. Selen erk diyor ki:

  Evde bebek bakmak istiyorum ankara sincan yenikent de oturuyorum

 3. Azime meşer diyor ki:

  AnkaradA yaşıyorum.bekarım ama tecrübem var.

 4. Hümeyra çiftçi diyor ki:

  Kendi evimde çocuk bakmak istiyorum. 2 çocuk annesiyim ev hanımıyım.