Üniversite Öğrencileri İçin Ek İş Fikirleri

Üniversite Öğrencileri İçin Ek İş Fikirleri

Üniversite Öğrencileri İçin Ek İş Fikirleri 2018

Okurken para kazanmak artık her üniversite öğrencisinin yaptığı bir şey haline gelmiş durumda. Çünkü gittikçe zorlaşan hayat şartları yaşadığı şehrin dışında bir ilde okuyan üniversite öğrencilerini de oldukça zor duruma sokmaktadır. Bu sebeple üniversitede okuyan hemen hemen herkes geçimini sağlayabilecek bir ek iş aramaktadır. Üniversite öğrencilerinin ek gelir elde edebilecekleri çok fazla iş seçeneği bulunmaktadır.

Üniversite Öğrencilerinin Yapabileceği Ek İşler

Üniversite öğrenciler için ek iş fırsatları sayılamayacak kadar çoktur. Çünkü hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı olmak üzere çok çeşitli iş bulunmaktadır. Üniversite öğrencilerinin yapabilecekleri işler şunlardır:

 • Üniversite öğrencilerinin çok fazla yorulmadan ve çok fazla zaman harcamadan yapabilecekleri ek işlerden ilki makale yazarlığı yapmaktır. Bir firmaya bağlı olarak firma sahibinin size söylediği konular ile alakalı istenilen kelime sayısı kadar metinler yazabilir ve iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz. Aynı zamanda yazdığınız yazıları internet üzerinden çeşitli sitelerde kendiniz de satabilirsiniz. Makale yazarlığı yaparak ayda 500 TL ile 1000 TL arasında makul bir gelir elde edebilirsiniz. Üstelik makale yazarlığı evde ek iş imkanları arasında yer aldığı için çalışmak için herhangi bir yere gitmenize gerek kalmaz.
 • Üniversite öğrencileri için iş ilanları denildiği zaman akla ilk gelen işlerden biri olan özel ders vermek klasikleşen ama çok etkili olan bir iştir. Kendinize güvendiğiniz konular ile ilgili ortaokul ve lise öğrencilerine ders verebilirsiniz. Ders verecek öğrenciyi nasıl bulacağım diye soracak olursanız da çevrenizdeki kişilere söyleyebilirsiniz ya da etrafa ilan yapıştırabilirsiniz. Özel ders vererek çoğu ek işten çok daha fazla bir kazanç elde edebilirsiniz.
 • Çeviri yapmak da üniversiteliler için iş fırsatları arasında yer alır. Özel ders vermek gibi çeviri yapmak da oldukça karlı bir iştir. İngilizce eğitim veren okullara, tez araştırması yapan ve tez yazan kişilere haber verebilir ve onların ödevlerinin çevirisini yapabilirsiniz.
 • Üniversite öğrencileri için evde ek iş fırsatları arasında web site tasarımı yapmak da yer almaktadır. Bu iş diğer bütün işlere nazaran çok daha zevklidir. Firmalar için web site tasarımı yapabilir ve birebir firmalara danışmanlık hizmeti verebilirsiniz. Web site tasarımının yanı sıra editörlük yaparak da ek gelir elde edebilirsiniz. Bazı evde iş veren firmalar internet sitelerinin içeriklerinin kontrol edilmesi, reklam, sponsorluk gibi işlerin yönetilmesi için evden eleman çalıştırmayı tercih etmektedir. Siz de bu tip bir iş yapabileceğinize inanıyorsanız firmalar ile görüşebilir ve anlaşabilirsiniz.
 • Son olarak da çocukları seven biriyseniz ve çocuklarla iyi anlaşabildiğinize inaıyorsanız çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz. Çalışan kişilerin çocuklarının bakımını yapmak ya da daha büyük çocukların ödevlerine yardımcı olmak size oldukça iyi bir kazanç sağlayabilir.
 • Not: Aşağıdan yorum yaparak firmaların size ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
Facebook Sayfamız Açıldı. Facebook Sayfamızı Beğenerek Evde İş Fırsatlarından Haberdar Olabilirsiniz.

BU KONUYA BİR YORUM YAPIN

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

 1. meltem kılıç diyor ki:

  Makale yazabilirim, editörlük yapabilirim. İngiltere’den sertifikam var çeviri de yapabilirim.

 2. Ceyda Kaya diyor ki:

  13 yıllık Advanced English Eğitimim var. B2 seviye ingilizce ve toefl um var. Altyazı, ödev, kısa metin çevirileri yapabilirim(eng->tr//tr->eng). Yeterli ücret karşılığında yurtdışı başvuru essayleri ve konulu okul makaleleri yazabilirim.

  1. admin diyor ki:

   Merhaba. Bilgi maili atıldı.

 3. Merve Candan diyor ki:

  İstanbul’da üniversite öğrencisiyim. Ek işe ihtiyacım var. Herhangi bir konuda, bilmesem de araştırma yaparak makale yazabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

  1. admin diyor ki:

   Bilgi maili atıldı

 4. Gülşah Kasap diyor ki:

  Merhaba ben sosyoloji bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Makale yazarlığı ve web site tasarımı yapabilirim.

  1. admin diyor ki:

   Bilgi maili atıldı